Co robić, kiedy szyć nie można?

with Brak komentarzy

 

Dlaczego nie można? Bo trudno o maszynę do szycia poruszając się z prędkością ok. 1000 km na godzinę na wysokości 14000 m. Trudno nawet o igłę, ale nie jest to niemożliwe:) Okazuje się, że ochrona na lotnisku nie ma nic przeciwko hafciarkom-amatorkom, i zezwala na jej wniesienie na pokład. I nie jest to łut szczęścia – ten sam manewr powtórzyłam jakieś 5-6 razy podróżując w marcu po Azji. Nikt, nigdzie (nawet w Singapurze, który należy do dość restrykcyjnych) nie zwrócił uwagi na mnie i moje igły. Z nożyczkami nie ryzykowałam. Myślę, że miarka by się przebrała. I za bardzo je lubię:)

Co więc robić jak nie ma maszyny, za to jest 8 godzinny lot?

Otóż można wyszywać. To moje pierwsze podejścia do tematu. Okazało się, że nie jest to takie trudne. Przeszukałam internet w poszukiwaniu darmowych szkiców i informacji o technikach. Wpadł mi w oko tzw. haft florencki, inaczej też nazywany long short stitch. Chodzi o to, żeby kolory płynnie przechodziły z jednego w drugi. Kolejnym kolorem trzeba przetykać poprzedni. Moim guru w temacie została https://www.needlenthread.com, która opracowała szereg lekcji dla totalnych laików. Wyposażona w tę wiedzę, ruszyłam do samolotu.

 

Zaczęłam dość ambitnie, bo od wyszywanego serca. Po pierwszych dwóch godzinach miałam już obserwatorki w postaci stewardess, które od czasu do czasu przychodziły sprawdzić jak mi idzie. Gdyby nie ich motywujące komentarze, pewnie po kilku godzinach poszłabym spać:) W samolocie powstała znaczna część haftu. Skończyłam go mniej więcej w połowie wakacji. I natychmiast wzięłam się za kolejny, ale o tym już innym razem.

 

Zdjęcia in progress pochodzą z telefonu.

 

 

 

Teraz pozostaje mi poszukanie odpowiedzi na trzy pytania:
W jaki sposób wyciąć haft, żeby go nie naruszyć?
W jaki sposób go potem przyszyć, żeby wyglądał dobrze?
I na koniec, do czego właściwie mam go przyszyć?:)

 

O ile z drugim i trzecim pewnie sobie poradzę, o tyle pierwsze wprawia mnie w konsternację. Jeśli masz tę wiedzę, proszę podziel się!:)