moja pierwsza (i nie ostatnia) kurtka motocyklowa

with 5 komentarzy
Zabrałam się za nią z ciężkim sercem, bo wykrój nie wygląda na prosty. Tym bardziej, że w założeniu jest na podszewce, której nie miałam jeszcze okazji szyć. Znalazłam na to work around (z lenistwa pod koniec szycia), ale o tym za chwilę.

Zrobiona jest z wszechobecnej pianki, którą odzyskałam z zeszłorocznej spódnicy z koła (piankowa spódnica – hit lata 2014;), odnalezionych
resztek tej samej dzianiny w czarnym kolorze, i tkaniny w pepitę. Wykrój z Burda Szycie krok po kroku 2/2013, 1A, rozmiar 34, który ostatecznie musiałam jeszcze zwęzić.
szkic poglądowy z burda.pl
 
Samo szycie z pianki jest dość łatwie. Nie ma mowy o strzępieniu, więc w zasadzie nie ma problemu z wykończeniami. Polecam mocno osobom, które zaczynają swoją przygodę z szyciem. Dzianina jest bardzo sztywna, więc nic się nie przesuwa i wszystko leży tak, jak ma leżeć. Trzeba jedynie uważać na naprężenie nici – podwójna pianka jest dość gruba, ale łatwo się ugina. Podłożenia nie wyglądają fantastycznie.
Trick, który zastosowałam, to klej do tkanin. W ten sposób podłożone zostały rękawy oraz przyklejone odszycie tyłu i przodu. Nie chciałam szyć podszewki, ponieważ w założeniu kurtka miała służyć mi jako bluza. Muszę powiedzieć, że wyszło estetycznie, choć być może nie w zgodzie z najwyższymi standardami.
No i założenie oczywiście się zmieniło. Kurtka stanowczo wygląda jak kurtka, nie ma mowy o bluzie. Pianka dodatkowo praktycznie nie przepuszcza powietrza (sic!) więc doskonale izoluje od zimnego wiatru na zewnątrz.

 

 

Spodnie ze zdjęcia również są mojego autorstwa, ale o tym  kiedy indziej.
Na zdjęciach kurtka już delikatnie ośliniona przez mojego wiernego towarzysza podczas zabawy z frisbee (uczymy się łapać w locie, idzie słabo, ale jesteśmy dobrej myśli).
Miłego dnia!
  • Świetna. Właśnie zabieram się za szycie pianki pierwszy raz 🙂 Będzie płaszczyk dla dziewczynki.

    • Super, daj znać jak poszło:)

  • Świetna! Rewelacyjny efekt. 🙂 🙂

  • Świetna! Rewelacyjny efekt. 🙂 🙂

  • Like it!!! Mam piankę i kompletnie nie mam na nią pomysłu, ta kurtka jest genialna.